RNDr. Jiří Witzany, Ph.D.

witzany-150

 

 

Člen Zastupitelstva hl. m. Prahy

Místopředseda Finančního výboru a člen Dopravního výboru  ZHMP

 

 

Spravedlnost         Prosperita             Evropa

AKTUALITY


 

Články a komentáře

 Praha - stanoviska

Napište mi

Životopis

Odborné publikace na SSRN

Profil na LinkedIn

Děti: Vojta, Tom, Dan a Lukáš

 


ODKAZY:

Evropský parlament

 

EPP-ED

 

Portál veřejné správy

 

Neviditelný pes

 

www.snked.cz

 

www.kdu.cz

 

www.zeleni.cz

 

www.quantitative.cz

 

 

 

 

 

q  Strana zelených a Evropští demokraté: společně ukončíme vládu jedné strany v Praze (Tisková zpráva) Strana zelených a SNK Evropští demokraté půjdou do voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy společně. Cílem koalice je zásadním způsobem změnit poměry na pražské radnici, osvobodit Prahu od svěrací kazajky arogance, developerského lobbismu a nekonečného plýtvání penězi a vrátit Pražanům možnost ovlivnit rozhodování o klíčových otázkách města…. (22/7/2010)

q  Proč se propadá pražský tunel Blanka (Orientace LN) Minulý týden se už potřetí propadla půda při stavbě tunelu Blanka, největší pražské investiční akce – za nejméně 25 miliard má do prosince 2012 vzniknout největší silniční tunel v České republice. Diskuze Tomáše Němečka z LN na téma proč a co dále se zúčastnil Jiří Witzany, Ludvík Hradílek a Lukáš Matějka  …(17/7/10)

q  Paradoxy voleb (www.aktualne.cz) Premiéra bude nominovat ODS, která proti minulým volbám ztratila historicky nejvíc hlasů. Krachující rozpočet bude zachraňovat někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který zemi nejvíc zadlužil. Jako hlavní bojovník s korupcí byla zvolena strana Věci veřejné, kterou financuje například neprůhledná bezpečnostní firma… (30/5/10)

q  Tisková zpráva: SNK Evropští demokraté v Praze podporují společnou kandidátní listinu KDU ČSL a EDS pro nadcházející volby do PSP ČR Tyto volby mohou více, než si myslíme, ovlivnit naši roli v Evropě stojící před řadou těžkých zkoušek, na něž euro-destruktivní síly v naší politice čekají.  Vyzýváme proto všechny voliči vycházející z konzervativních hodnot evropské demokracie k volbě společné kandidátky křesťanských a evropských demokratů. (21/5/2010)

q  Pražská opozice chce projednat Výstaviště (Pražský deník) Problematická oprava Karlova mostu, pronájem Výstaviště společností Incheba či ztrátové hospodaření Dopravního podniku. To jsou hlavní témata, kterými se dnes chtějí zabývat pražští opoziční zastupitelé. Svolali proto mimořádné zastupitelstvo, ale primátor pro dnešní jednání jeho program pozměnil. Jiří Witzany (SNK-ED), který předkládá první z uvedených bodů, považuje jednání primátora Pavla Béma a celé pražské ODS za příklad arogance moci… (30/4/2010)

q  Pražští kmotři mění koně (Ekonom) Ať se primátorem Prahy po Pavlu Bémovi stane kdokoli z ODS, bude to v režii klíčových podnikatelů.Pražský podnikatelský spolek si vyhodnotil, že hrozí ztráta byznysu, tak nastrčil další panáky. Touto větou popsal týdeníku Ekonom dění v pražské ODS těsně před parlamentními a komunálními volbami pod podmínkou anonymity člověk, který patří k hlavním postavám této strany v metropoli…. (29/4/2010)

q  Tisková zpráva předsedů klubů SZ a SNK ED k požadavku na svolání ZHMP. Představitelé města kandidující do poslanecké sněmovny by se neměli bát skládání účtů!... (18/4/2010)

q  Město platí za Inchebu (ČT1Odkaz na záznam pořadu) - Kolektivní odpovědnost, aneb nikdo za nic nemůže. Takové poměry jak z časů socialismu vládnou na pražském magistrátě. Narazili jsme na ně, když jsme pátrali po tom, kdo má v kompetenci dohled nad pražským výstavištěm. Praha totiž platí za nájemce, firmu Incheba, opravy areálu. Podle smlouvy je má přitom platit Incheba. Město už tak přišlo o bezmála 100 milionů… (12/4/2010)

q  Tisková zpráva SNK ED a EDS k porušování zákona o hl. m. Praze a o problematice hazardu. V posledních měsících se jedná již o třetí porušení zavedených demokratických zvyklostí a zákonných požadavků, které musí proces svolání ZHMP splňovat... Chápeme, že se současná pražská reprezentace ODS bojí skládání účtů ze svého působení… (11/4/2010)

q  Moravcovy diskusní pořady porušují rovnou volební soutěž (Lidové noviny) Předvolební diskusní pořady veřejnoprávní televize se staly mocným manipulačním nástrojem pro určení stran, které vstoupí nebo naopak vystoupí z Poslanecké sněmovny a zasáhnou tak do sestavování budoucí vlády… (30/3/2010)

q  SNK ED, KDU a EDS půjdou do magistrátních voleb společně (ČTK) "Rozhodli jsme se pro společný postup, budeme společně postupovat při problémech města," řekl předseda pražských lidovců Marián Hošek. Podle šéfa SNK ED v hlavním městě Jiřího Witzanyho tak chtějí bojovat proti současnému vedení metropole. "Ale vůbec to nebude snadné, někteří by nejraději dopsali do pražské ústavy vládu jedné strany na věčné časy," řekl Witzany… (24/2/2010)

q  Když ne teď, pak kdy? (Tisková zpráva SNK ED Praha 3.2.2010 ke změnám ve vedení SNK ED Praha) V návaznosti na personální změny ve vedení pražské organizace SNK ED byl 1. února 2010 do jejího čela zvolen Jiří Witzany, člen ZHMP a dosavadní předseda zastupitelského klubu SNK ED… Pro nadcházející volby do ZHMP a zastupitelstev MČ nebudeme předstírat, že jsme novou falešnou alternativou, budeme stavět na zavedených politických značkách, na zkušených komunálních politicích zastávající konzistentní postoje, i na výrazných nezávislých osobnostech. Jsme přesvědčeni, že nazrál čas pro razantní změnu na pražské radnici. Když ne teď, pak kdy?“ (3/2/2010)

q  Projekt čistá a zelená Praha – volební kampaň za peníze daňových poplatníků (ČT1) Prahu loni zaplavily reklamní poutače s nápisem Čistá a zelená Praha. Vedle proměnlivých grafických symbolů obsahuje jednu konstantu - podpis primátora Pavla Béma. Kampaň měla upozornit na to, že se město chce více starat o čistotu a zeleň, kvůli čemuž dokonce navýšilo rozpočet o 250 milionů. Mimořádná akce, jakou Praha nepamatuje, se shodou okolností rozjela v období před plánovanými předčasnými volbami do Poslanecké sněmovny… (25/1/2010)

q  Ustoupí radní vydírání Incheby? (Aktuálně) Pražští radní chtějí v úterý uzavřít dohodu se společností Incheba, která má v nájmu holešovické Výstaviště. Město původně hrozilo vypovězením nájemních smluv, teď ale radní otočili… (21/12/09)

q  Pražský tunel Opencard (ČT 1) Začal jsem si zatrhávat ta nejzávažnější zjištění v tom auditu a začal jsem si zakládat stránky, kde ta zjištění jsou a nakonec jsem toho nechal, protože jsem zjistil, že těch zjištění je asi tolik, kolik je těch stránek… (23/11/09, 6/12/09)

q  Praha chce příští rok hospodařit s výdaji 45,773 miliardy (ČTK) Zastupitel Jiří Witzany přivítal navýšení rozpočtu dopravního podniku. Provozní výdaje pro něj byly v roce 2009 podhodnoceny o dvě miliardy korun, což by se mělo v rozpočtu na rok 2010 zohlednit, uvedl. Více peněz by vzal především ze stavby tunelu Blanka.  Nelíbí se mu také, že se vedení magistrátu snaží i v době krize snižovat dluh města, označil to za "nerozumný fundamentalismus". "Doporučuji rozpočet vyrovnaný, což by znamenalo navíc 2,5 miliardy na investiční akce a na chybějící výdaje…" (24/11/09)

q  Opencard: mnoho drahých otazníků Karta (Pražský deník) Karta, která stála stovky milionů korun, má nejistý osud. Všichni čekají na výsledky auditu. Slibované novinky musejí počkat. Tak to vypadá s využitím karty Opencard. Projekt už stál zhruba 800 milionů korun, některé odhady hovoří dokonce o miliardě. Kartu vlastní asi 360 tisíc lidí… „Nebýt propojení s dopravním podnikem, kdy začala karta sloužit jako jízdenka, nikdy by o ni ani nebyl tak masový zájem,“ doplnil zastupitel Witzany…. (3/9/09)

 

 


Motto:

„Politika je pravda,
nic více a nic méně,
a politická pravda je demokracie.
A o to národy světa dnes bojují,
o demokracii.“

TGM 5.5.1918 v Chicagu

 

"The budget should be balanced, the Treasury should be refilled, public debt should be reduced, the arrogance of officialdom should be tempered and controlled, and the assistance to foreign lands should be curtailed lest Rome become bankrupt. People must again learn to work, instead of living on public assistance."

  Cicero - 55 BC


© Jiří Witzany, Tyto stránky byly naposledy obnoveny dne 25.7.2010.