Jindřich Śídlo: Poločas rozpadu nejlepší vlády České republiky od roku 2010 (HN)

24.03. 2012 vložil witzany

Vláda práva, boje proti korupci a rozpočtové odpovědnosti dosáhla po dvaceti měsících své existence hranice padesátiprocentní obměny kádru, což za stejnou dobu dokáže zvládnout jen hokejová Sparta.

Připomeňme si všechny ty skvělé muže, na něž jsme si sotva stačili zvyknout a dodnes na ně vzpomínáme.

Nejlepší ministr životního prostředí Pavel Drobil vydržel sice ve vládě pouhých pět měsíců, ovšem svůj titul si i s ohledem na svého nástupce přezdívaného Lumberjack dodnes zaslouží, zejména proto, že ve funkci nestačil skoro nic udělat, a co udělat chtěl, vykecal nevhodně jeho kamarád Knetig.

Nejlepší ministr vnitra Radek John si do úřadu přinesl oba výrazy Chucka Norrise, které umí imitovat, s překvapením ale zjistil, že nemůže osobně zatýkat. Když se o to jednou pokusil, zabránila mu v tom tramvaj číslo devět.

Funkce nejlepšího vicepremiéra pro boj s korupcí ho přestala bavit poté, co zjistil, že si o něm všichni myslí, co by si sám nikdy nemyslel, a navíc pořád nemůže zatýkat.

Nejlepší ministr dopravy Vít Bárta dal po osmi měsících přednost kariéře v charitativních organizacích pomáhajících potřebným.

Bártův nástupce Radek Šmerda byl sice také nejlepší, ale nikoliv tak nejlepší, aby to stačilo na nároky Víta Bárty, a byl nahrazen Pavlem Dobešem, který vládu posílil okamžitě po složení maturity.

Nejlepší ministr zemědělství Ivan Fuksa proslul zejména instruktážním videem o českých čunících, ale ani tento výkon jej nezachránil před výměnou za dravé a neokoukané mládí v podobě Petra Bendla, který se ihned plně zaměřil na kontrolu výroby nejlepšího českého piva.

Nejlepší ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek se po drobném osobním finančním neúspěchu rozhodl pro dráhu v oboru stand up comedy a nedávno uzavřel smlouvu na společné vystupování se Slávkem Popelkou.

Nejlepší ministr kultury Jiří Besser odjel se skupinou Kabát na turné na Floridu, kde se hodlá po skončení aktivní hokejové kariéry usadit a věnovat se obchodu s nemovitostmi.

Ve vládě naštěstí ještě zůstává celá řada dalších nejlepších ministrů čehokoliv.

Nejlepší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg si již několik měsíců rozmýšlí, jestli chce být ve vládě nebo co vlastně chce.

Nejlepší ministr obrany Alexandr Vondra už s sebou kvůli nejlepšímu a nejdražšímu ozvučení evropského předsednictví v dějinách Evropské unie nosí v tašce demisi, bojí se však, že by byla přijata.

Nejlepšímu ministru práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi v poslední době v úřadě nějak špatně fungují počítače.

Nejlepší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil každé ráno při příchodu do práce netuší, jestli mu ještě bude fungovat magnetická karta pro vstup na ministerstvo.

Nejlepší ministr pro místní rozvoj se jmenuje Kamil Jankovský, a pokud jste o něm ještě nikdy neslyšeli, neznamená to, že o něm vůbec někdy uslyšíte.

Nejlepší vicepremiérka pro boj s korupcí Karolína Peake je z Věcí veřejných.

Nejlepší ministryně kultury Alena Hanáková už skoro trefí na ministerstvu do své kanceláře, podřízení jí ale stále odmítají prozradit, co znamená slovní spojení „církevní restituce“.

Nejlepší ministr financí Miroslav Kalousek chystá nejlepší zvýšení daní za posledních deset let, a kdo si nemyslí, že je nejlepší, dostane pár facek.

Do dalších měsíců a let s nejlepší českou vládou historie vám přeji upřímně vše nejlepší.

Napište komentář