SZ a ED: Personální šachy v DP – komu přinesou prospěch?

31.08. 2010 vložil witzany

Personální změny v představenstvu Dopravního podniku Praha, které jsou jedním z bodů jednání Rady hlavního města Praha, ukazují na nekončící mocenské manévry v podniku, který je největším příjemcem veřejných peněz.  Martin Dvořák byl letos v březnu z představenstva odvolán pro nespokojenost s jeho prací. Podle koalice je proto nedůvěryhodné, že měl být do představenstva opět jmenován.

„Není jasné, zda důvody, proč byl Martin Dvořák z představenstva Dopravního podniku odvolán, již pominuly, nebo zda se jedná o nouzový stav. Je to další podivný krok současného vedení radnice. V každém případě řízení takové organizace by mělo patřit spíše odborníkům a ne politikům, kdy je v představenstvu Dopravního podniku z celkových devíti hned sedm členů ODS,“ upozorňuje Petra Kolínská, zastupitelka hlavního města Prahy a lídr koalice Strany zelených a Evropských demokratů.
Do představenstva Dopravního podniku Praha byli 23. března po odvolaném Martinu Dvořákovi, radním Radovanu Šteinerovi a řediteli magistrátního odboru dopravy Janu Heroldkovi najednou jmenováni tři vrcholní politici ODS – 1. náměstek primátora Rudolf Blažek, náměstek primátora Milan Richter a starosta Prahy 8 Josef Nosek.

„Stejně jako hospodaření, tak i personální politika Dopravního podniku musí být průhledná a koncepční. To však návrh na staronového člena představenstva vůbec nenaplňuje. Pan Dvořák by měl buď z funkce generálního ředitele odejít, nebo být jmenován předsedou představenstva. Generální ředitel by měl být totiž logicky i předsedou představenstva, “ apeluje na vedení města Jiří Witzany, zastupitel hlavního města Prahy a lídr koalice Strany zelených a Evropských demokratů.

Jedna odpověd na “SZ a ED: Personální šachy v DP – komu přinesou prospěch?”

  1. Yoshie napsal:

    No, buran Topolanek by zde mohl tak zametat v nejekam kapitolu a piskat po zenskych v minisuknich.M.Buchanann patri do sekce republikanu, kteri jsou asi na ceske pomery jako KDU-CSL, verici, nekdy az fanaticky, ciliz toto se od ni da ocekavat. Ja bych ji volila, jako skoro polovina volicu v jejim distriktu. Ne kvuli jeji poboznosti, ale protoze je proti homosexualnim snatkum, proti bail out bankam na Wallstreetu, dotovani automobiloveho prumyslu a prosazuje jine kauzy, ktere podporuji. Dotace pro zemedelstvi jsou naopak dulezite, protoze zarucuji sobestacnost domaci produkce. Oproti CR pres 80% obyvatelstva v USA veri na nejakou vyssi moc, Boha, takze nic tak divneho na jejim projevu nevidim. C.Svoboda by mel mit podobne proslovy,jestli se ridi pismem svatym…:-)Evangelicti luterani se ridi krestanskou bibli, ktera jasne a explicitne ve zjeveni sv.Jana prorokuje prichod Mesiase-Jezise do Jeruzalemu. Proto budou vzdycky podporovat Israel.Jizni protestanti-baptisti jdou v obrane Israele jeste dale, cituji desitky mist ve Starem zakone, kde Jahwe mluvi o vyjimecnosti a ochrane Zidu…Vsechno se da prehanet, ale z pozorovani mi pripada, ze lidi, kteri opravdu veri v Boha nejsou tak cynicti, sobecti, hamizni, ale maji urcitou dusevni uroven…Pat

Napište komentář